İNANIR GROUP HAKKINDA
1987 yılında Ankara’da temelleri atılan İnanır Kozmetik, 1987 yılında İstanbul’daki genel merkezine geçerek İNANIR GROUP adı altında pek çok dünya markasının temsilciliğini almaya başlamış ve sektörün gelişimine öncü olmuştur.

İlk güzellik salonları konseptini geliştirerek ve istihdam yaratarak güzellik ve estetik sektörüne, ilk SPA konseptini geliştirerek Türk Turizm sektörüne katkıda bulunmuştur.

Türkiye dışında pek çok Avrupa ve Asya ülkesinde de; medikal merkezler, güzellik ve bakım merkezleri, SPA, Wellness ve Solaryum Salonlarına hizmet vermektedir. İstanbul’da ve bölge müdürlüklerinin bulunduğu şehirlerde, alanında uzman profesyonel kadrosu ile periyodik olarak, profesyonel markaların bakım ve ritüelleri, makyaj teknikleri ve bir çok cihaz teknik eğitimleri de vermektedir.

SPA ve Wellness ekipmanları, yüz ve vücut bakım ürünleri, cihazları, satış ve satış sonrası hizmetinin dışında; konsept yaratma ve işletme eğitimleri de veren İnanır Group, sektörün gelişmesinde ve bilinçli tüketici yaratılmasında büyük pay sahibi olmuştur. Başarıya giden yolun eğitimden geçtiği bilinci ile, sezon trendleri, yeni uygulama ve cihaz kullanım eğitimleri konusunda profesyonel kadrosu ile bir akademi gibi eğitim vermektedir. Özellikle profesyonel makyaj markası Kryolan için ayrı bir akademi kurarak sektör profesyonellerini eğitmektedir.

Yozgat’da bulunan 3000 m2 alana yayılmış üretim tesisi ile Finex Beauty Collection markalı güzellik salonu ekipmanları, cilt ve vücut bakım üniteleri, güzellik ve bakım teknolojisi cihazları üretmektedir. Üstün teknolojisi, yüksek kalite standardı, modern ve şık dizaynı, güvenli kullanım sağlayan ergonomik yapısı ile tüm dünyada güzellik ve estetik merkezleri ile Spa & Wellness merkezlerinin tercih ettiği bir Türk markası yaratmıştır.

Türkiye’ye ilk güzellik salonu ve SPA konseptini getirerek, sektörde öncü ve aynı zamanda pazar lideri olmayı başaran İnanır Group; bugün bünyesinde yer alan, onlarca farklı dünya markası ile Türkiye’yi zayıflatıp güzelleştirirken, kişisel bakım bilincinin yerleşmesinde de büyük rol oynuyor.

Dünya lideri markaları Türkiye’de satışa sunan ve geliştirdiği konseptlerle dünya çapında da ilgi gören İnanır Group; özellikle Hypoxi, LPG, LPG Huber, Babor, Kryolan, Thalgo, Sothys, St. Barth, Terrake, Biomaris, Belfeet, Shuitu, Emmi Nail gibi markaların dünyadaki satış ve sunum konseptlerine de katkı sağlayarak gelişmesine yardımcı oluyor.

İnanır Group, inovatif bakış açısı ve vizyoner kimliği ile sektöre katkı sağlarken, dünya kozmetik ve estetik firmalarının da ilgisini çekiyor. Türkiye’ye girmek isteyen uluslararası markaların distribütörlük vermek için en çok tercih ettiği isimlerin başında İnanır Group geliyor. Özellikle, 1945 yılında kurulan dünyaca ünlü Kryolan renkli kozmetik markasını, Türkiye’de perakendeye dönüştürerek, dünyadaki Kryolan mağaza zincirleri konseptinin yaratılmasında büyük katkısı var.

İnanır Group tarafından geliştirilen ve Türkiye' de uygulanmaya başlayan Hypoxi merkezleri konseptini de son derece yaratıcı ve başarılı bulan Hypoxi Salzburg merkez yönetimi bu modeli kendi bünyesine katarak tüm dünya distribütörlerinde uygulamaya başladı. İnanır Group yarattığı Türkiye Hypoxi modeli ile tüm dünyaya örnek oldu.