THALGO HAKKINDA
Doğal deniz minerallerinden yaratılan spa ve talasoterapi bakım ürünlerinin uluslararası alanda lider markası – THALGO.

1960'ların başında Nice'de kurulan Thalgo'nun medikal patentli mikronize yosun ve diğer profesyonel bakım ürünleri, markayı deniz kökenli bakımların etkinliği konusunda en üst noktalara taşımış, deniz ve spa terapileri konusundaki uzmanlığı ile tüm dünyada Spa alanında lider konuma gelmesini sağlamıştır.

Dünya'da deniz kökenli güzellik konusunda 40 yılı aşkın deneyimi ile tartışılmaz bir otorite olan Thalgo, gelişmiş laboratuarları ile sürekli derin deniz ve okyanuslarda bilimsel araştırmalar yapmaktadır. Bilim dünyası tarafından henüz yeni keşfedilmeye başlayan deniz, olağanüstü zenginlikte aktif maddeler, mineraller ve yoğun vitamin deposudur. Derin deniz ve okyanuslarda 500.000 su türü canlı ve 25.000 yosun türü bulunmaktadır. Denizlerde yer alan hazine öyle etkileyicidir ki, tek bir yosun yaprağı bile çok geniş aktif madde potansiyeline sahiptir. Denizde yer alan yosun, karada yetişen bir bitkiye göre 1000 kat daha fazla iyot, 100 kat daha fazla kalsiyum, 20 kat daha fazla bakır ve magnezyum, 10 kat fazla vitamin içerir. Thalgo laboratuarları yaşamın kaynağı olarak bilinen denizi ve zenginliklerini bilimsel olarak işleyerek yarattığı bakım ürünleri ile tüm dünyada bambaşka bir sağlık ve estetik bakım ürünleri yaratmaktadır. Tüm bu çalışma ve araştırmalarını yürütürken aynı zamanda doğaya saygılı bir yöntem izlemektedir. Hiç bir Thalgo ürünü hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

Thalgo fonksiyonel ve profesyonel cilt ve bakım ürünleri ile rahatlama, toksin atma, stres giderme, incelme, selülit giderimi, vücut şekillendirme ve forma sokma, cilt gençleştirme, cilt yenileme, cilt onarımı, leke bakımı, vücuttaki vitamin/mineral eksikliğini giderme gibi Spa'ların temel ihtiyaçlarını karşılayacak zengin bir bakım programına sahiptir. Her ritüel, Thalgo estetisyenleri elleri ile size derinlemesine canlılık, sakinlik, rahatlama ve güç kazandırır. Her bir Thalgo bakımı benzersiz olup sizi yeni yeni heyecanlara davet eder.

Dünya'da pek çok prestijli spa ve thalaso merkezinde Thalgo tercih edilmektedir. Yıllardır dünyanın en iyi oteli ve Spa'sı seçilen Oriental Bangkok bir Thalgo merkezidir. Aurora, Oriana ve Arcadia gibi prestijli Cruise Ship'lerde de Thalgo bakımları uygulanmaktadır. İngiltere' de bulunan ve tüm dünya seçkinlerinin ziyaret ettiği Living Well merkezleri, Harrods, Eden Hall, Chewton Glen Thalgo uygulayıcı merkezlerden bazılarıdır.

Thalassoterapy için Sarah Ferguson, Mel Gibson, Monaco Prensi Rainer gibi tanınmış pek çok kişinin sürekli gittikleri Thalgo La Boule Atlantik kıyısında Hotel Royal bünyesinde bulunmaktadır. Merkezi Almanya' da bulunan Robinson Otellerinin tüm dünyada bulunan Spa'larında Thalgo kullanılmaktadır.

Spa'sında Thalgo kullanan birçok "the leading hotels of the world" üyesi otel bulunmaktadır. Atina'da bulunan Divani Apollon Palace, İsviçre'de bulunan Grand Hotel Quellenhof ve Grand Hotel Hofragaz, Meksika'da bulunan Royal Hideaway Cancun, Almanya' da bulunan ve Aphrodite tarafından "Best Spa in Germany, Austria and Switzerland" seçilen Kempinski Heiligendamm gibi.

Türkiye'ye 1996 yılından beri İnanır Group tarafından getirilen Thalgo, yalnızca prestijli oteller bünyesindeki Thalasoterapi merkezleri ve Spa' larda, şehir merkezlerinde bulunan seçkin merkez ve Spa' larda kullanılmakta ve satışı yapılmaktadır.